Vas 202011
 

Šiek tiek norėčiau nuraminti tuos svetainės draugus, kuriems netikėtai praeitos savaitės „gimtadienio” straipsnis pasirodė ankstokas. Galbūt kam nors Bonsai Vilnius atsiradimas užsifiksavo vėlyvą pavasarį, kai „Žalių horizontų” parodos Raudondvaryje metu svetainėje ėmė rastis daugiau straipsnių, prasidėjo intensyvesnis informacijos judėjimas. Kaip ten bebūtų, galima į svetainę žiūrėti kaip į vaiką, gimusį visiškai bejėgiu, o po kiek laiko pradedanti vaikščioti, lakstyti, kalbėti. Dar vėliau – ir paaugliškai maištauti…  Branda paprastai ateina dar vėliau… Taigi, tegul datos ir lieka datomis. Vieneri metai jau suėjo, o šventę švęsti galima nors ir visus metus.

Geriau pažiūrėkime, kas per tuos metus nuo pirmojo įrašo pasikeitė internetinėj erdvėj. Pabandykime tai padaryti chronologine tvarka. Be didesnių komentarų – nuomonę kiekvienas turi susidaryti pats.

Visa ši informacija vienoje ar kitoje formoje jau yra Bonsai Vilnius svetainėje, bet manau, kad ne visi skaitytojai yra vienodai pastabūs, atkreipiantys dėmesį ne tik į einamąjį straipsnį, jame pateikiamas nuorodas, bet ir pasikeitimus kad ir šoniniame stulpelyje esančiuose nuorodų sąrašuose.

Taigi, grubiai pažeisdamas „Rekomendacijų straipsnių autoriams” pagrindinę „Straipsnis+” taisyklę, pereinu prie internetinių metų pokyčių vardinimo …

Birželio 7 dieną atsiradusiu pirmuoju įrašu internetinį pasaulį pasveikino naujas interneto dienoraštis „Viskas apie bonsai medelius”.

Dienoraštis nedidelis, bet savarankiškas.

Ir jei kada nors kiltų minčių užsisakyti internete kokią knygą apie bonsus – užsukite ten pasižvalgyti. Apart recenzijų galima rasti ir visą eilę nuorodų į internetinėse parduotuvėse siūlomą literatūrą.

Autorius apie savo dienoraštį:

„Dar sovietinėje sodininkystės knygoje perskaityta žinutė apie bonsai medelius, buvo bene pirmas kartas kai susipažinau su šiais medžiais neūžaugomis. Turėdamas sodą, galėjau eksperimentuoti iki soties, tiesa tai buvo fragmentiški bandymai. Bet su laiku ir su įgytomis žiniomis apie augalus, galėjau imtis drąsesnių bandymų. Todėl savo bloge http://bonsai-lietuva.blogspot.com noriu parodyti visą bonsai auginimo procesą – nuo pasodinimo, priežiūros iki formavimo. Su laiku, bloge pateiksiu daugiau informacijos apie bonsai literatūrą, naudojamus įrankius ir pan. Tad blogas bonsai-lietuva.blogspot.com neabejotinai plėsis.

Mindaugas”

Ačiū Mindaugui už informaciją ir prisistatymą, o jo dienoraščiui – nuoširdūs linkėjimai plėstis ir didinti savo skaitytojų ratą.

Galiu įtarti, kad gal internetinių dienoraščių yra ir daugiau, ar bent jau straipsnių bonsų tematika interneto dienoraščiuose. Tačiau dėl vienokių ar kitokių priežasčių, paieškos sistemos jų neranda ir rezultatų sąraše nepateikia. Gal kaltas per mažas lankomumas, o gal neteisingai sudėliotos metažymės, raktiniai žodžiai. Gali būti, kad nustatytas režimas, neleidžiantis paieškos sistemoms skanuoti svetainės.

Kiek vėliau, į vasaros pabaigą, „internetiniame pajūryje” atsiranda Roko Vaičiaus svetainė iBonsai.

Čia viskas apie bonsus išdėstyta trumpai, glaustai, lakoniškai.

Svetainėje yra ne tik informacijos apie bonsų auginimo bei formavimo techniką, bet pateikiamas ir Lietuvos sąlygoms pritaikytas jų priežiūros kalendorius.

Svetainė turi ir elektroninę bonsai parduotuvę. Net jei neketinate medelio pirkti, į šią parduotuvę verta užsukti vien pasižvalgyti kaip po nuostabių nuotraukų galeriją.

2011 metų sausio pradžioje pasikeitė ir Kęstučio Ptakausko svetainė bonsai.lt, pirmoji svetainė apie bonsus Lietuvoje.

Šie pasikeitimai ne tik naujas svetainės dizainas, bet ir kintantis turinys. Dalis informacijos perkelta iš senos svetainės versijos, bet ilgainiui skaitytojai galės rasti ir naujos, ne tik su bonsais susijusios informacijos, pavyzdžiui apie šilkinius karpius Koi, kitas įdomias Japonų kultūros detales.

Tikrai džiugu, kad pagaliau atsinaujino, atsigavo svetainė, pateikianti informaciją, paremtą asmenine Kęstučio Ptakausko bonsų auginimo ir formavimo patirtimi, skaičiuojančia jau ne vieną dešimtmetį.

Ne vieną metamorfozę metų eigoje išgyveno ir Saibon.puslapiai.lt – tiek perėjimas prie naujo puslapio turinio tvarkymo programinio apvalkalo, tiek keičiant svetainės išvaizdos šabloną.

Galiausiai pasikeitė tiek svetainės struktūra, tiek išvaizda, tiek pavadinimas – ji persikraustė į naujus namus ir tapo Sodinkas.com.

Maža to, svetainėje ima veikti forumas. Trečiasis forumas Lietuvoje, kurio temų sąraše yra ir bonsai. Ambicingas žingsnis. Tad ar galime skųstis informacijos trūkumu, kai pagal statistiką Lietuvoje vienam milijonui gyventojų tenka vienas bonsų forumas. Jokia kita valstybė turbūt negali pasigirti tokias statistiniais rodikliais.

Kuo nuoširdžiausi sveikinimai svetainės kūrėjui (ar kūrėjams). Forumas – kaip skruzdėlynas, statomas po šapelį, ar avilys, lašas po lašo užpildomas medumi. Taigi palinkėjimai būtų: neprarasti kantrybės, vadovautis logika ir „išjungti” emocijas. Bonsai Vilnius visada palaikė ir palaikys visas ambicingas idėjas, nesvarbu, ar tai būtų paroda, užsiėmimai, kursai, naujas klubas realiame gyvenime ar internete. Sėkmės!

Nors jau minėjau, bet nepakenks pasikartoti – atsirado ir atskira, vien tik VI-ajai tarptautinei bonsai ir suiseki parodai bei II Japonijos menų festivaliui skirta svetainė.

Geras sprendimas supažindinti skaitytojus tiek su būsimu renginiu, tiek su jo eksponatais kiek detaliau. Taip pat padedantis tvarkyti organizacinius renginio reikalus.

Tiek žinių iš bonsų internetinio fronto. Ir jei interneto svetaines palygintumėm su banko sąskaitomis, galime pasidžiaugti turėdami gerokai per 2010 metus pagerėjusią padėtį. Svarbu, kad ateityje šiose sąskaitose būtų kaupiama tik tvirta, stabili, laisvai konvertuojama valiuta…

Jogaila Mackevičius

Sorry, the comment form is closed at this time.