Geg 032015
 

Vroclavo japoniškas sodas įkurtas 1913 metais kaip vienas iš sodų meno parodos eksponatų. Iš tų laikų liko tik dabartinės sodo ribos, tvenkinys ir pietrytinė dalis. Japonijos landšafto architektų dėka sodas buvo kardinaliai pakeistas praėjusio šimtmečio devintame dešimtmetyje.

Šį pasikeitimą lydėjo nesėkmės. Vos praėjus dviem mėnesiam po oficialaus sodo atidarymo 1997-aisiais, jis buvo sugriautas potvynio. Beveik tris savaites didžioji sodo dalis išbuvo po vandeniu. Dauguma augalų, ypač nesenai pasodinti, tiesiog neišgyveno. Nuostoliai siekė 350 tūkstančių zlotų.

Tačiau sodas buvo atstatytas ir 1998 metais vėl atviras lankytojams.

valbzychas-3-0204

Vien medžių ir krūmų rūšių sode prieskaičiuojama arti 200. Nemažai jų dalis išlikę nuo sodo įkūrimo 1913-taisiais metais. Apie 30 rūšių atkeliavę iš Tolimųjų Rytų ir Japonijos.Gegužės-birželio mėnesiais sodo lankytojai gali grožėtis daugiau nei keturiasdešimčia veislių rododendrų ir azalijų žydėjimu. Rudenį sodas pasipuošia plaštakinių klevų spalvomis.

Vieta žemėlapyje:

icon-car.pngKML-LogoFullscreen-LogoGeoJSON-LogoGeoRSS-Logo
Vroclavo japoniškas sodas

Žemėlapis kraunasi - prašom palaukti...

Vroclavo japoniškas sodas 51.112710, 17.083869

Sodas lankytojams atviras kiekvieną dieną nuo balandžio 1 iki spalio 30 dienos, įprastas jo darbo laikas nuo 9.00 iki 19.00 valandos. Kartu su bilietu jo lankytojai gauna lankstinuką su sodo planu ir išsamiu jo ekspozicijos aprašymu.

O dabar pasivaikščiokime ir pasidairykime, kaip šis japoniškas sodas atrodo gegužės pradžioje:

Jogaila Mackevičius

 

 

Sorry, the comment form is closed at this time.