Vas 252011
 

ĮVADAS

Svetainėje nerukus pasirodys nauja straipsnių serija „Medžiai”. Ją sudaro nei daug, nei mažai – viso 19 dalių. Tai nereiškia, kad 19 straipsnių. Kai kurios dalys yra gana plačios ir bus suskirstytos į keletą temų, publikuojamų po vieną  kas savaitę.

Apie ką ši straipsnių serija, numanyt nesunku – apie sumedėjusius augalus. Nors jos pavadinimas turi kiek siauresnę prasmę. Jei prisimintumėm visiems gerai žinomą posakį „Kiekvienas kaktusas yra sukulentas, bet ne kiekvienas sukulentas yra kaktusas”, tai perfrazavus jį šiuo atveju gautumėm „Kiekvienas medis yra sumedėjęs augalas, bet ne kiekvienas sumedėjęs augalas yra medis” (kažkur ši frazė lyg ir buvo matyta, bet informacijos šaltinio greičiausiai nepavyks rasti).

Kodėl straipsniai būtent apie  bonsų formavimo objektą, o ne apie patį formavimo procesą. Kiek teko per keletą metų pastebėti pokalbių svetainėse, problemos ir nusivylimai būna sąlygojami būtent nesėkmių, susijusių su medžių auginimu, jų priežiūra. Dažniausiai tokiuose forumuose matome temas „Padėkite, gelsta medžių lapai” arba „Kas atsitiko mano medeliui”, kuriose bandoma išsiaiškinti medžių negalavimų priežastis. Ir žymiai rečiau diskutuojama tokiomis temomis, kaip, pavyzdžiui, „Kaip suformuoti bankan stiliaus medžio kamieną” ar „Kaip genėti hokidachi stiliaus medžio vainiką”. Visa tai leidžia manyti, kad paties formavimo objekto pažinime yra daugiau spragų nei proceso išmanyme (ar bent jau taip mums atrodo).

Todėl ir kilo mintis „apkalbėti” medžius išsamiai, išduoti visas įmanomas jų paslaptis. Aptarsime viską, pradėdami nuo paprasčiausios ir mažiausios kiekvieno augalo struktūrinės dalies – ląstelės, o baigdami evoliucija ar ekologija. Visą informaciją bus stengiamasi pateikti kaip įmanoma paprasčiau, remiantis senųjų ir modernių vadovėlių, praktine patirtim.

Tikiuosi, kad ne vienas skaitytojas, čia praplės savo akiratį, ne tik sužinos vieną kitą augalų priežiūros gudrybę, bet ir supras jos priežastis, kad gautos žinios ateityje padės geriau suprasti formuojamo medelio poreikius, sąlygos apčiuopiamus pasiekimus tobulinant savo bonsų formavimo įgūdžius. Ilgainiui visa tai turėtų įtakoti ir galutinį rezultatą…

Jogaila Mackevičius

 

  One Response to “Medžiai (2)”

  1. Šioks toks pastebėjimas: šis straipsnis yra 100-asis svetainės įrašas…

Sorry, the comment form is closed at this time.