Kov 172011
 

Pavasarį ne tik užsėjame daržus, tvarkome sodus. Būtent visuotinio pavasarinio pabudimo metu ir atsiranda daugiausia naujų bonsų kultūros entuziastų. Vieniems šis užsidegimas trunka visą likusį gyvenimą, kiti po kiek laiko šiam pomėgiui atvėsta. Ir visai nesvarbu, kas paskatina susižavėjimą – nuotraukos internete ar knygose, aplankytos parodos ar pamatytos televizijos laidos.

Kas bent kartą yra užsidegęs šiuo pomėgiu, pagalvojęs „aš irgi noriu pamėginti”, anksčiau ar vėliau susidūrė su įvairiais labai praktiniais ir žemiškais rūpesčiais – kur įsigyti įrankių, kur rasti tinkamos formavimui medžiagos, kaip pasidaryti substratą, kur gauti jo sudedamųjų dalių? Pradžioje klausimų būna kiek daugiau nei atsakymų. Po to klausimų dar padaugėja. Paradoksalu? Gal, bet atsakymai į juos gaunami vis greičiau ir greičiau. Tai ir vadinama patirtimi.

http://www.ebay.com

Visi šie žemiški rūpesčiai ir klausimai galėtų būti suskirstyti į tris kategorijas – žinios, įrankiai ir formavimo medžiaga. „Žinios” šiuo atveju reikštų literatūra, pamokos, „įrankiai” – ne tik formavimo įrankiai (sekatoriai, žirklės), bet ir priemonės (vielos, konteineriai), na, o „formavimo medžiaga”, be jokios abejonės – patys medžiai.

Nors užsukus į prekybos centrą, net ir labai besispecializuojantį augalų ar sodo/daržo inventoriaus prekyboje, galima pradžioje kiek nusivilti, bet patikėkit manim – padėtis nėra tokia beviltiška, reikia tik kiek atidžiau paieškoti.

http://www.staliausirankiai.lt

Kiek anksčiau jau buvo rašoma BonsaiVilnius svetainėje apie prekybininkų siūlomą medelių asortimentą. Buvo ir pasvarstymų apie įrankius. Tad gal pasižiūrėkime, kur dar galima visa tai įsigyti. Beje, po kiekvienu šio straipsnio paveikslėliu yra ir nuorodą, kurią verta aplankyti, jei jus domina vienas ar kitas su bonsais susijęs pirkinys.

Pirmiausia turbūt paminėtini didieji elektroninės prekybos tinklai, pavyzdžiui, Ebay. Juose, atrodo, yra visko – nuo vielų, žirklių ir konteinerių, iki sėklų, sodinukų ir visokiausios literatūros.

http://www.ibonsai.lt

Išsirinkti nėra taip sunku, kainos dažniausiai nėra didelės. Reiktų atsižvelgti į siuntimo mokestį bei galimus muito mokesčius. Taip pat reiktų žiūrėti kritiškai į pačių bonsai medelių siuntimą. Pirmiausia, dėl to, kad tai – trapus objektas, kuris net įprastinėmis sąlygomis prekybos centre patiria nemažą šoką. Ką jau kalbėt apie tai, kad toks medelis gali keletą savaičių keliaut uždarame konteineryje visiškai jam netinkamomis sąlygomis. Be to, siuntimą iš užsienio gali riboti įvairiausi tarptautiniai susitarimai, fitosanitariniai reikalavimai. Todėl geriausia užsieninėse internetinėse parduotuvėse žvalgytis įrankių, vielų.

Tačiau ne visada tai, ko mums reikia yra tik užsienyje. Ir Lietuvoje galima rasti visą eilę internetinių parduotuvių ar internete skelbiamų paslaugų.

http://www.bonsai.lt

Ir pasiūla nėra tokia jau maža. Jei aplankytumėte visas čia nurodytas svetaines, tikrai rastumėte ir literatūros, ir patarimų, ir priemonių, įrankių, konteinerių, substrato.  Rasite ir informacijos apie teikiamas paslaugas.

Ir aš net neabejoju, kad svetainių šeimininkai visada padės jums kvalifikuotai išsirinkti tai, ko jums labiausiai reikia. Ypač tai aktualu tiems, kam dar sunku susigaudyti, nuo ko pradėti įžengus į ganėtnai painų, bet tuo ir viliojantį bonsų pasaulį.

Šia nata norėčiau ir baigti šį praktiškai žemišką ir „materialų” pasakojimą apie tai, kur įsigyti tai, kas būtiniausia, ir toliau susikoncentruoti ties artėjančiais seminaru, paroda ir nepateisinamai sustojusia (prašau už tai man atleisti) straipsnių serija „Medžiai”.

Gerų ir džiuginančių pirkinių! Turite klausimų? Kontaktai stulpelyje dešinėje – visada prašom…

Jogaila Mackevičius

.

Sorry, the comment form is closed at this time.