Rgs 092013
 

Maždaug prieš 20 metų kieme buvo pasodinta pušis. Per šį laikotarpį išaugo didžiulis medis. Taip ji galėjo augti ir toliau, bet greitai jos viršūnė būtų priaugusi elektros laidus, o to negalima leisti jokiam medžiui. Tokiu atveju liko dvi išeitys: 1) Nupjauti medžio viršūnę ir toliau vėl jam leisti augti netrukdomam. 2) Pradėti viso medžio formavimą. Taigi, buvo pasirinktas antrasis variantas. 

Pušis prieš formavimą

Pušis prieš formavimą

Per 20 metų išaugo didžiulis medis, todėl darbo buvo daug. Šios pušies formavimui buvo naudojamos pastatomos ir atremiamos kopėčios. Atremti jas buvo galima į patį medį, o jo formavimo metu storiausios šakos puikiai išlaikydavo ir žmogų. Pjūklu buvo nupjauta tik viršūnė, o kitoms šakoms naudojamas paprastas sekatorius, puikiai atlikęs savo darbą.

Fromavimas

Fromavimas

Kaip matyti iš nuotraukų, nuo viršūnės buvo nupjautas 5 paskutiniųjų met prieaugis, o nuo šoninių šakų – po 4-3 ar tik 2 metus. Kai kurias apatines silpnesnes šakas teko trumpinti labai mažai, o kitas tiesiog palikti. Be to, į medžio vidines šakas, kurios prieš tai buvo pasislėpusios po visa laja buvo įleista šviesos. Visa tai lems naujų pumpurų sprogimą viduje, todėl laikui bėgant medį pavyks sumažinti dar labiau.

Po formavimo

Po formavimo

Sutvarkius visą medį visada reikia pagalvoti ir apie jo žaizdas. Šiuo atveju likusios žaizdos nebuvo niekaip apdorotos. Ši pušis netrukdoma augo 20 metų. Kiekvienų metų prieaugis buvo milžiniškas ir medis yra visiškai sveikas. Formavimas buvo darytas rugpjūčio pradžioje, todėl net neužtepus žaizdų pušis spės pasiruošti žiemai. Be to, ji nebuvo itin stipriai apgenėta, todėl kuo puikiausiai prisitaikys prie esamos situacijos ir pavasarį išsprogs daugybė naujų pumpurų.

Prieš pradedant formuoti medį visada reikia pagalvoti ar tai galėsite daryti kasmet. Nes pušys to reikalauja kiekvieną pavasarį. Gegužės – birželio mėnesiais ištįsus ūgliams juos reikia pritrumpinti. Juos geriausia tiesiog sukant nutraukti. Taip galima palikti 1/3, 1/2 ar 2/3 ūglio priklausomai nuo esamos situacijos. Ant pritrumpintų ūglių kitais metais vėl išsprogs nauji ir taip metams bėgant tai gali lemti net naujų ūglių sprogimą vidinėse šakų dalyse, kur paprastai pušys jų neišleidžia.

Šios pušies ateitis dar nėra visiškai aiški. Žiūrint į ateitį jos šakos kai kuriose vietose bus dar labiau pritrumpintos ir iš jų formuojami „debesėliai“. Tokiu būdu jai bus stengiamasi suteikti itin seno medžio įvaizdį.

Aurimas Palaima

Tema forume

Daugiau istorijos nuotraukų:

Sorry, the comment form is closed at this time.