Geg 092015
 

Svečiuose kraštuose yra nemažai vietų, kuriose apsilankęs kiekvienas bonsų kultūros entuziastas rastų nemažai įdomybių. Aukštutinė Silezija, esanti Lenkijos pietuose – vienas iš tokių regionų. Per keletą paskutiniųjų metų teko ne kartą aplankyti keletą jos miestų – Vroclavą ir Valbžychą. Praeitais metais Vroclave buvo organizuota Europos bonsai asociacijos konvencija, čia įsikūręs vienas iš daugelio išpuoselėtų japoniškų sodų. Valbžychas garsėja savo trečia pagal dydį Lenkijoje pilimi – Książ – su nepakartojamais pačios pilies vaizdais, kalnų terasomis ir senovine oranžerija, o turintys kiek daugiau laiko, galėtų paieškoti jame ir bukų parko su labai senais, įspūdingais, saugomais valstybės medžiais.

Po 1970 metais pradėtos restauracijos, pilis vis labiau traukia turistus, ji yra ir vietos gyventojų kultūrinio gyvenimo centras. Kiekvienais metais, pirmąjį gegužės savaitgalį pilyje ir jos apylinkėse organizuojama didžiulė paroda-mugė “Castle Książ“. Išties nepakartojamas ir gerai organizuotas renginys. Atvykę tikrai rasite vietą automobiliui, nes mugės metu aplinkinės pievos tampa didžiule automobilių parkavimo aikštele. Dar likus ne vienam šimtui metrų iki pačios pilies, mugės dalyvius ima vilioti įvairūs prekybininkai, ore tvyro įvairiausių čia pat gaminamų patiekalų kvapas, o paslaugūs jų gamintojai kviečia paragauti įvairiausių tautinių ir ne tik patiekalų.

Pilies kieme – originalios floristinės ekspozicijos ir pačios pilies maketas. Terasose aplink pilį – prekiautojai įvairiausių augalų sodinukais. Nenusivylęs liks ir norintis pasižvalgyti, ir apsipirkti, ir skaniai užkasti.

Trečiajame pilies aukšte, erdviose salėse – bonsų ekspozicija.

Ekspozicijoje pristatoma virš pusės šimto medžių, toliau nuotraukų albume galite įvertinti juos visus.

Dar šiek tiek dėmesio kusamonams. Nežinau, kaip jums, bet man jie mėlyname fone atrodo labai vykusiai.

Kiekvieną parodos dieną, nuo ketvirtadienio iki sekmadienio lankytojai galėjo stebėti parodomuosius formavimus, atliekamus žinomų meistrų Sebastian Žydek (Lenkija), Maciej Stelmach (Lenkija), Tomasz Kasprzyk (Lenkija), Milan Karpišek (Čekija), Robert Błądek (Lenkija), Walter Pall (Vokietija), Jarek Lenarczyk (Lenkija). Keletas fragmentų iš penktadieninio meistrų pasirodymo – Milan Karpišek ir Robert Błądek.

Ir tai dar ne viskas. Jei ekspozicijos įspūdžių pasirodys mažoka, peržiūrėję viską parodoje, apsipirkę ir užkandę mugėje, galite apsilankyti vos už keleto kilometrų esančioje pilies oranžerijoje, kur yra įsikūrusi nuolatinė Akina bonsai studijos bonsų ekspozicija pardavimas. O jei kuris medis pasirodys artimas ir mielas – išvykti su juo namo (žinoma, jei šiam planui nesutrukdys finansinių išteklių stygius).

Ir dar ne viskas… Aukštutinė Silezija – kalnuotas kraštas, tad jei leidžia laikas, galima pasižvalgyti yamadorių. Visai nebūtina juos pulti kasti, tiesiog pasižvalgyti – nepaprastų medžių tikrai pavyks atrasti. O ir kalnų miškų vaizdai mūsų akiai nėra įprasti – įspūdžių užtaisas garantuotas!

Jogaila Mackevičius

 

Sorry, the comment form is closed at this time.