Geg 112011
 

Ne vienam pradedančiąjam bonsų augintojui tenka susidurti su problema kur įsigyti formavimo įrankių. Specialūs, tradiciniai įrankiai mūsų šalyje yra retenybė, prekyboje pirmenybė vis tik teikiama tradiciškiems „europiniams” sekatoriams ir žirklėms, o tradicinius bonsų formavimo įrankius dažniausiai tenka įsigyti elektroninėse parduotuvėse.

Šiais metais „Staliaus įrankiai” bonsų augintojams nori pasiūlyti nebrangius kinietiškus medelių formavimo įrankius. Kompanija „Sanmu”, gaminanti šiuos įrankius, dirba jau 17 metų ir per tą laiką spėjo įsitvirtinti kaip gerų ir nebrangių įrankių gamintoja ne tik Azijos šalyse, bet taip pat Europoje, Australijoje ir Amerikoje.

Turime visą pagrindinį jų rinkinį: šakų žnyples (1), dailinimo žirkles (2, 4), išgaubtas žnyples (3).

Pažengę augintojai gali įsigyti ir įmantriam jin’ų formavimui naudojamus įrankius: reples (6) bei gremžtukus (5).

Norintys turėti pilną bonsų augintojo rinkinį, gali įsigyti ir bonsų persodinimui įrankius: grėbliukus (7, 8), kurių kitame gale gali būti pincetas arba mentelė, bei šaknų kedenimui skirtą knablį (9).

Ir žinoma, nederėtų pamiršti vielos karpymui skirtų žnyplių, kurios ypatingai praverčia nuimant savo darbą atlikusias vielas – šios žnyplės, kirpdamos vielą, nežaloja medžio žievės.

Visi įrankiai pagaminti iš kokybiško legiruoto plieno poliruotu paviršiumi, plieno kietumas siekia ~56HRC.

Tai „vidutines klasės” kinietiški bonsai priežiuros įrankiai puikiai tinkantys pradedančiajam, bet nenuvils ir profesionalo!

Daugiau informacijos apie įrankius.

Tadas Staliulionis

Sorry, the comment form is closed at this time.