Bir 102011
 

Turbūt nėra gerai vos prasidėjus parodai, vos spėjus apžiūrėti eksponatus pulti dalintis įspūdžiais. Gal verčiau palaukti, kol parodą pamatys daugiau bonsų augintojų, susidarys savo nuomonę.

Tačiau gerai žinau, kad dauguma tų, kurie dar tik ruošiasi į VI-ąją bonsai ir suiseki parodą Litexpo parodų rūmuose, norėtų jau dabar, gal vos akies krašteliu žvilgtelti, kas gi ten įdomaus.

O pažiūrėti tikrai yra į ką.

Visa bonsai ir suiseki ekspozicija yra vienoje, keletu pertvarų kompartmentuotoje, salėje. Tarsi ant raudono kilimo tęsiasi dešimčių medžių eilės. Tiesa sakant, nesistengiau jų net suskaičiuoti. Gal tikslų skaičių pasakys organizatoriai?

Įvairiausių rūšių, stilių, įvairiai estetiškai sukomponuoti… Pradžioje akys tiesiog pasimeta, žvilgsnis krypsta tai į vieną, tai į kitą pusę. Tokiai ekspozicijai nuodugniai apžiūrėti prireiks nemažai laiko.

Organizatoriai kiekvieną dieną siūlo parodos lankytojams keletą valandų trunkančius parodomuosius bonsų formavimus. Jų metu pasaulinio garso meistrai iš jiems pateiktų ruošinių tiesiog žiūrovų akyse formuoja bonsai medelius.

Kiekvienas formavimas retsykiais palydimas komentarais (jie verčiami į lietuvių kalbą).

Ir jei jums užteks kantrybės sulaukti parodomojo formavimo pabaigos, rezultatas gali jus labai nustebinti. Ypač jei nusifotografuosite ta patį medelį prieš formavimą ir jam pasibaigus. O jei kantrybės neužteks… verta pasvarstyti, ar tikrai jūs ir bonsai kultūra suderinami tarpusavyje.

Bet parodoje – ne tik eksponatai. Ne vienas BonsaiVilnius.lt skaitytojas jau teiravosi, ar bus galima jos metu įsigyti įrankių, konteinerių, kitų bonsų priežiūros priemonių. Taip. Čia organizatoriai taip pat jus nudžiugins. Įdėmiai apžiūrėjęs kokios bonsų priežiūros ir formavimo priemonės siūlomos, pasigedau tik pačių vielų.

Pasiūla apima viską – nuo konteinerių, įrankių, padėkliukų, iki pačių bonsai medelių ir literatūros apie jų formavimą.

Atrodo trumpai papasakojau viską, bet ne per daug. Smalsesniems ir labiau nekantraujantiems – keletas nuotraukų BonsaiVilnius.lt Picasa nuotraukų galerijoje. Bet geriausia būtų viską gyvai pamatyti patiems. Rytoj (penktadienį) parodomasis formavimas pirmoje dienos pusėje (parodos dienotvarkė).

Smagių akimirkų!

Jogaila Mackevičius

Nerijaus Smaidžiūno, Jogailos Mackevičiaus nuotraukos

Sorry, the comment form is closed at this time.