Bir 262010
 

Kaip visada – vieną gražią šeštadienio popietę, 2010 m. birželio 26-ąją, bonsų entuziastai iš Vilniaus, Alytaus, Kauno, Panevėžio susirinko netoli Balbieriškio esančioje prekybos augalais aikštelėje į praktinį užsiėmimą.

Pirmojoje dalyje buvo susipažinta su bonsų atsiradimo istorija, esminiai momentai, į kuriuos reiktų atkreipti dėmesį įsigyjant ir pradedant formuoti savo pirmuosius medžius, bonsų formavimo įrankiai, priemonės.

Kadangi tinkamiausias laikas tvarkyti požeminę bonsų dalį yra pavasaris, tai šio užsiėmimo metu buvo visas dėmesys sutelktas į antžeminės augalo dalies formavimą – genėjimą ir vielavimą.

Pradžioje –  parodomasis vielavimas.  Kiek žodis „parodomasis” atitinka esmę – klausimas. Tiesiog susitikimo organizatoriai parodė kaip tai daroma. Nuo ko reikia pradėti pasiėmus ruošinį, kaip atlikti pradinį naujo medžio paruošimą formavimui.

Kiekvienas užsiėmimo dalyvis galėjo išsirinkti jam patikusį medelį čia pat, medelyne. Kai kurie dalyviai buvo atsivežę ir savo augintinius.

Po teorinio įvado ir pradinio parodomojo vielavimo kiekvienas norintis galėjo išbandyti savo jėgas pats.

Turbūt ir patys susitikimo dalyviai nepastebėjo, kaip praėjo vos ne penkios valandos, laikas neprailgo. Pirmosios dalies pabaigoje tie, kas patys ryžosi pamėginti, turės ką parodyti grįžę namo. Nors tai – tik pirmas žingsnis. Ir nemažai vandens nutekės Dzūkijos upėmis, kol šio susitikimo metu pradėti formuoti medžiai galės išdidžiai vadintis „tikrais bonsais”. Bet reikia gi kada nors ir nuo kažko pradėti, tiesa?..

Antrojoje susitikimo dalyje visi patraukėm į Alytų, Ramybės gatvėje esantį Kęstučio Ptakausko „Ryto rasos” sodą, kur mus pasitiko pats jo šeimininkas.

Pamažu vaikščiodami po „Ryto rasos” sodą, besigrožėdami saulės laidos spinduliais, žaidžiančiais meistriškai suformuotų augalų vainikuose, apžiūrinėdami gausią bonsų kolekciją, susitikimo dalyviai tarsi prarado laiko nuovoką – taip netruko prabėgt sekančios trys vakaro valandos.

Klausimai pylėsi kaip iš gausybės rago, gavus atsakymą į vienus, atsirasdavo vis kitų. Nemažai klausimų kilo ir lankantis čia pat įrengtame bonsai muziejuje, apžiūrinėjant jo eksponatus.

Sodo šeimininkas nemažai papasakojo apie savo bonsų kūrimo istoriją, stengėsi kuo išsamiau atsakyti į svečių klausimus. Tačiau laiko atrodė buvo tiek nedaug. Galiausiai – nuotrauka atminimui.

Ką gi, viskas turi savo pradžią ir savo pabaigą. Baigėsi ir šis susitikimas…

Turbūt nesuklysiu visų jo dalyvių vardu kuo nuoširdžiausiai padėkoti mus priėmusiam medelynui, susitikimą organizavusiam alytiškiui bonsų entuziastui Arūnui Patapui, ir be jokios abejonės – didelis ačiū „Ryto rasos sodo” šeimininkui Kęstučiui Ptakauskui – ne vienam susitikimo dalyviui parodžiusiam ir papasakojusiam tikslus, kurių turėtų siekti kiekvienas bonsų entuziastas.

Jogaila Mackevičius

Daugiau susitikimo nuotraukų galite rasti BonsaiVilnius nuotraukų galerijoje

 

Sorry, the comment form is closed at this time.