Kov 012012
 

Kokie nuostabūs yra augalai! Jie mus lydi visur ir visada. Vos tik gimusius artimieji namuose pasitinka su gėlių puokštėmis. Akis pramerkę pamatome kambarį padabintą augalais. Paaugusius mamos veda pasivaikščioti į sodus, parkus. O vėliau jau patys lekiamas į miškus ir pievas paskui drugelius.

Ir tai būna pačios nuostabiausios, ilgiausiai atmintyje išliekančios dienos.

Tik vėliau, suaugę, pasidarome solidūs ir dažnai pamirštame augalus.

Be reikalo.

Senovėje žmonės apsigyvendavo ten, kur vešėjo augalai. Jautė, šalia jų yra saugu ir malonu, lengva susirasti maisto.

Dabar žinome, augalai išskiria deguonį – tą medžiagą, kurios dėka galime mes, žmonės, gyventi. Niekas kitas Žemėje to negali padaryti. Jeigu išnyktų augalai, labai greitai visi žūtume.

Augalai labai tolerantiški. Jie kantriai ištveria mūsų abejingumą, nepagarbą, žinodami, kad sugrįšime pas juos.

Ir tikrai. Mokslininkai įrodė, kad augalai gali išvalyti aplinkos orą nuo kenksmingų žmogaus sveikatai medžiagų, gali sunaikinti ligas sukeliančius mikroorganizmus, kad jie yra ekologiškiausi oro drėkintuvai ir dar daug kitų  naudingų dalykų.

Taigi, jeigu norime būti sveiki, kūrybingi, turtingi, gyvenkime kartu su augalais. Jų yra daug įvairių rūšių, todėl kiekvienas pagal savo skonį, pomėgius galime pasirinkti sau tinkamus.

Visi augalai  – net patys nuodingiausi – yra naudingi. Bet kai kurie yra naudingesni – veda valgomus vaisius. Žinome, kas dera mūsų soduose. Bet pakalbėkime apie egzotinius, tolimų kraštų augalus, kurie Lietuvoje gali vešėti žiemos soduose ir šiltuose kambariuose. Jų vaisiai yra labai neįprastų mums formų, įvairiausių skonių.

Kviečiame pasidalinti savo patirtimi, džiaugsmais, rūpesčiais tuos, kurie jau yra auginę arba dabar augina kambariuose naudingus vaisius vedančius augalus. Jūsų patirtis yra labai įdomi visiems, kurie myli augalus. Atsiųskite savo augintinių nuotraukas, rašykite apie juos rašinius, kuriuose galite dalykiškai išdėstyti sąlygas, kokių reikalauja Jūsų numylėtinis. Arba tai gali būti literatūrinis kūrinys, išreiškiantis meilę Jūsų pasirinktajam augalui.

Laukiame rašinių ir iš pradedančiųjų šį darbą. Labai įdomu bus sužinoti Jūsų pasirinkimo motyvus, džiaugsmus ar nusivylimus, kuriuos patirsite vykdydami šį projektą. Patikėkite, ši veikla suteiks Jums daug teigiamų emocijų.

Taip pat žiūrėkime ir skaitykime kitų kūrinius. Pasinaudokime jų patirtimi.

Laimėsime visi, įsijungę į šį projektą.

Teresė Jokšienė

Sorry, the comment form is closed at this time.