Lap 232015
 

Bonsų kolekcijos Barselonos botanikos sode kūrimas prasidėjo 1980 metais, kai žymus inžinierius ir verslininkas Pere Duran i Farell susidomėjo bonsai menu ir tapo šios kultūros iniciatoriumi, entuziastu ir mokytoju botanikos sode. Nuo to laiko iki gyvenimo pabaigos 1999-aisiais jis surinko 108 Viduržemio jūros regiono augalų kolekciją.

Vėliau botanikos sodas savo jėgomis bei padedamas rėmėjų išplėtė bemaž dvigubai savo kolekciją, kurią dabar sudaro 210 egzempliorių. Nuolatos lankytojams eksponuojami 36 medžiai, kurie keičiasi priklausomai nuo metų laiko. Ekspozicijoje stengiamasi išlaikyti Japonijos bonsai kultūros klasiką, sode nuolatos lankosi Japonijos meistrai, konsultuoja sodo darbuotojus, padeda galutinai suformuoti ir paruošti ekspozicijai medžius.

ekspo

Ekspoziciją galima apžiūrėti savaitgaliais nuo vasario iki birželio ir spalio – lapkričio mėnesiais. Šeštadieniais nuo 10.00 iki 12.00 valandos lankytojai gali susitikti ir sužinoti atsakymus į rūpimus klausimus iš paties bonsų ekspozicijos kuratoriaus Juanjo Pardo.

Deja, su kuratoriumi susitikti nepavyko, tačiau pavyko aplankyti pačią ekspoziciją ir žvilgtelėti į sodo „bonsai virtuvę”, kuri turbūt dešimteriopai savo dydžiu didesnė nei parodomoji kolekcijos dalis.

Daugiau informacijos galima rasti:

O dabar jūsų dėmesiui – visi 36 ekspozicijos medžiai, demosntruojami šiuo metų laiku. Galerijos pabaigoje rasite keletą nuotraukų iš „užkulisių”, darbinė bonsų kolekcijos aplinka tikrai palieka ne mažesnį įspūdį nei parodomoji.

Jogaila Mackevičius

Sorry, the comment form is closed at this time.