Sau 192024
 

Žiema yra tas metas, kai ilsintis medžiams, labai patogu apžiūrėti visą savo bonsų ūkį, įvertinti, ko trūksta ateinančiam sezonui, ir viskuo pasirūpinti.

„Mažieji” bonsų ūkio instrumentai – įrankiai, trąšos – dažniausiai rūpesčių nekelia. Jų pasirinkimas ganėtinai didelis. Ir visai nebūtina ieškoti jų Lietuvoje. Arčiau – nereiškia geriau ar pigiau. Nesunkiai galima parsisiųsti reikiamus įrankius ar priemones iš kito pasaulio krašto.

Bet ne viskas telpa į nedidelę siuntinio dėžutę. Yra ir „sunkioji artilerija”, pavyzdžiui, konteineriai (vazonai) ar substratai.  Su jais siuntimo iš toliau išlaidos gali tapti labai nepatrauklios. Taigi, nuo šiol stengsiuosi kasmet pasidalinti savo patirtimi bei įspūdžiais kaip ir iš kur papildžiau savo ūkio atsargas. Jokių paslapčių čia nėra.

Pirmiausia, apie substratus. Kad ir kiek jų užsipirktum, kažkaip jie baigiasi labai greitai. Ir artėjant pavasariniam persodinimui, atsiranda šioks toks galvos skausmas. Jau ne vienerius metus substratus (o su jais ir vielas bei trąšas) užsisakinėju iš Lenkijoje įsikūrusios Mariusz Folda įmonės Ibuki. Kainos tikrai geresnės už lietuviškąsias, o siuntimas (dažniausiai transportavimo paslaugas vykdo Raben) nėra brangus, bet greitas.

„Ibuki” prekiauja sijotais substratais  keto, pemza, ceolitu, lava, akadama bei jų mišiniais. Vielų formavimui galima rasti visokiausio skersmens, tiek aliuminio, tiek vario. Tamahi trąšos taip pat visiškai atitiko mano lūkesčius.

Šiais metais apsižiūrėjau, kad ne vieną ruošinį jau norėtųsi persodinti į „tikrą vazoną” (pabosta ta plastmasė). Tad pradėjau domėtis ir pasirinkau du taškus: socialiniame tinkle Facebook esančią Vengrijos bonsų entuziastų grupę Pots ir kitą Lenkijos įmonę Palmatum.

Ir vienu, ir kitu atveju likau patenkintas. Konteinerių kainos labai adekvačios. Abiem atvejais nusipirkau kinų Yixing regiono meistrų konteinerius, turinčius tikra gerą reputaciją pasaulyje.

Tiek grupės Pots administratorius László Baranyi Tóth, tiek Palmatum vyrukai Rafal Rynkiewicz ir Jerzy Ucieklak puikiausiai pasirūpino siunčiamų vazonų saugumu –  pakavimas nepriekaištingas.

Ūkio atsargos papildytos, belieka sulaukti pavasario…

Jogaila Mackevičius

Sorry, the comment form is closed at this time.