Vas 082017
 

Kai draugai iš Olandijos pasisiūlė šeštadienį paimti mane Amsterdamo oro uoste ir nuvežti į Noelanders Trophy, negalėjau atsisakyti. Iškarto šokau į Easyjet skrydį, po kurio su draugais patraukėme į Genką. Kiekvienais metais vis nutikdavao kažkas, kas sutrukdydavo man aplankyti šią prestižinę parodą, bet šiemet aš jos nepraleidau.

Beveik visą laiką aš praleidau tarp ekspozicijų salės ir prekybos aikštelės, retkarčiais užmesdamas akį į parodomuosius formavimus. Ir kiekviename judėjimo taške aš sutikdavau ir senus, ir naujus draugus. Tai ne tik paroda, bet ir geras socialinis renginys. Nuostabu yra sutikti tiek draugų, lankantis viename renginyje.Labiausiai teko gerbti nefotografavimo ekspozicijoje taisyklę – tik stabtelėjus padaryti keletą bendrų nuotraukų, kuriose lankytojai apžiūrinėja eksponatus. Taip pat keletas atsitiktinių nuotraukų prekybos salėje – vien tam, kad perteikti renginio dvasią. Dar keletas – parodomųjų formavimų salėje. Daugybė nuotraukų ir taip sklando socialiniuose tinkluose, bet geriausi, mano manymu, yra oficialūs Bonsai Empire kadrai, kuriuose užfiksuoti medžiai-nugalėtojai.

Žinoma, norėdamas ilgiau išsaugoti prisiminimus, aš nusipirksiu parodos nuotraukų albumą. Tačiau matydamas daugybę žmonių, fotografuojančių paslapčiomis medžius iš arti bei tai darančius parodos dalyvius, kurie masiškai dalinasi nuotraukomis socialiniuose tinkluose, aš niekaip negaliu suprasti – kodėl tai buvo uždrausta. Gal paprasčiau būtų neleisti naudoti stovų bei paprašyti nepublikuoti viešai nuotraukų iki parodos pabaigos. Man atrodo, kad draudimas fotografuoti niekaip neįtakoja nuotraukų albumo pardavimo. Žinoma, tai tik mano nuomonė (visi mes tą nuomonę turim).

Štai keletas atsitiktinių renginio nuotraukų:

Didžiulė padėka Belgijos bonsų asociacijai, organizavusiai šį renginį. Puikiai padirbėta!

O taip pat labai ačiū draugams už nepakartojamą vaišingumą praėjusį savaitgalį.

 

Ian Young
www.bonsaieejit.com

Sorry, the comment form is closed at this time.