Spa 192011
 

Gal kiek ir sunkoka per vieną dieną nuvažiuot iš sostinės į pajūrį, pusdienį pasimokyt ir vėl sugrįžt atgal. Bet spalio penkioliktąją Bonsai mokyklon dainuojančių akmenų slėnyje iš Vilniaus atvykusio ekipažo nariai taip negalvojo. Seniai buvo laukta šių užsiėmimų.

Nors vasarą norinčių pasisemti žinių buvo gerokai daugiau, daugeliui ruduo pakoregavo planus.

Taigi, iš Vilniaus išvažiavę apie aštuntą valandą, vidurdienį buvo Mažučiuose. Prieš užsiėmimus kiek pasivaikščioję po kuriamą didžiausią Europoje japonišką sodą.

Pamokos bonsai mokykloje truko apie penkias valandas. Po neilgo Hadžime Vatanabe įvado apie vielavimo technikas, naudojamus įrankius, kibome į darbą. Laiko buvo nedaug, reikėjo spėti iki užsiėmimo pabaigos apgenėti, suvieluoti ir suformuoti pasirinktą medį.

Formavome keturiasdešimtmetes iš Japonijos atkeliavusias moyogi stiliumi padėtas formuoti azalijas. Reikia nemažai kruopštumo, kantrybės ir atsargumo išgenėti smulkias ir trapias nereikalingas azalijų šakutes, suvieluoti ir išlankstyti likusias.

Mokytojas H. Vatanabe atsivežusiems savo pradėtus formuoti medelius patarė kaip geriau būtų juos formuoti toliau, pataisė esamas klaidas, kai kuriuos suformavo kitu stiliumi nei jie buvo pradėti formuoti.

Dar kartą noriu padėkoti Bonsai mokyklos organizatoriams už nuoširdų priėmimą, moktojui Hadžime Vatanabe už suteiktas žinias, Rokui Vaičiui už pagalbą bendraujant, vertimą.

Iki kitų susitikimų!

Jogaila Mackevičius

Sorry, the comment form is closed at this time.