Rgp 032011
 

Nuo 2007 metų spalio mėnesio Kretingos rajone, netoli Darbėnų esančiame Mažučių kaime, kuriamas japoniškas sodas – Dainuojančių akmenų slėnis.

Apie šį sodą svetainėje buvo rašoma ir anksčiau, pristatant jo kūrėjus, bonsų kolekciją.

Vieni parkai, sodai, skverai yra kuriami vos ne akimirksniu. Parenkama vieta, suplanuojamas dizainas, pasitelkiama technika, pagalbininkai, įsigyjami reikiami augalai – ir viskas padaroma per keletą metų.

Dainuojančių akmenų slėnyje atrodo laikas teka kiek kitaip, atrodo, kad čia niekas niekur neskuba. Viskas daroma pamažu, apgalvotai, vienodai kreipiant dėmesį į mažmožius ir didelius dalykus.

Visa numatyta  japoniško sodo teritorija užims 16 ha. Kol kas sukurta tik dalis sodo. Joje lankytojai gali pasivaikščioti kalvomis vingiuojančiais akmenimis grįstais takeliais, pasigrožėti tekančiais į slėnį upeliais ir iš didelių akmenų suręstais kriokliais.

Likusioje būsimo sodo teritorijoje, kalvose, plyti pievos. Kai kur matyti busimos akmenimis įrėmintos upelių vagos, pradedantis „pilnėti“ didysis tvenkinys.

2010 metais Dainuojančių akmenų slėnyje atsirado bonsų sodas – kolekcija, kurioje yra apie 700 medžių.

Šalia bonsų sodo – ramybe dvelkiantis akmenų sodas…

Priklausomai nuo to, kiek dėmesio skiriate smulkmenoms, visą dainuojančių akmenų slėnį apžiūrėti galima per keletą valandų, arba keletą dienų… o gali prireikti ir daugiau laiko…

Dabar besidomintiems  sodų kūrimu yra labai gera proga pamatyti, koks  šis sodas jo kūrimo pradžioje. Po keleto metų – stebėti pokyčius: augimą, brandą, pertvarkas…

Daugiau nuotraukų, BonsaiVilnius.lt nuotraukų galerijose (pirmoji, antroji).

Jogaila Mackevičius

Sorry, the comment form is closed at this time.