Bal 232012
 

Per paskutiniąsias kelias savaites netruko prabėgti abu yamadori paieškų turai. Šiemet, remiantis  BonsaiVilnius.lt apklausos duomenimis ir skaitytojų pageidavimais, buvo organizuotos net dvi paieškos. Žinoma, Lietuvoje yamadori paieškoms salygos nėra pačios tinkamiausios. Neturime kalnų, todėl įmantresnių formų medžių tenka ieškotis paprastesnėse vietose  – kirtimuose, pakelėse. O ir pačių medelių kokybė ir tinkamumas bonsų kultūrai yra gerokai prastesni. Bet norint, vis gi galima ir mūsų krašte pabandyti rasti jau gamtos kurį laiką auginamą pradinę medžiagą bonsų formavimui.

Pirmoji paieška vyko Alytaus apylinkėse. Teminis medis, žinoma, skroblas.  Vienuolikos žmonių grupė iš Vilniaus, Kauno, Alytaus  gerą pusdienį vaikščiojo kalvotomis pamiškėmis beieškodami tinkamo sau augintinio. Pačių skroblų buvo pilna visur, taigi, tereikėjo išsirinkti sau labiausiai patinkantį. Dėkui Arūnui už pagalbą organizuojant šią išvyką.

Keletas pirmosios paieškos akimirkų:

Lygiai po savaitės, taip pat šeštadienį, buvo organizuotas ir antrasis paieškų žygis. Šį kartą Vilniaus apylinkėse. Pasirinktos kirtavietės prie mišraus miško. Vieno teminio medžio šioje paieškoje nebuvo. Tačiau populiariausi buvo kadagiai. Dar ąžuolai, pušaitės. Ne visi iš dvylikos susirinkusių dalyvių namo grįžo su nauju augintiniu. Tačiau tie, kurie surado sau tinkamą medį, bet tie, kurie rado, manau, liks ilgainiui patenkinti.

Antrojo žygio akimirkos:

Tikiuosi, medžiai jau pasodinti, apsaugoti nuo tiesioginės saulės spindulių, kasdien aplankomi ir apgaubti rūpesčiu – sistemingu laistymu, purškimu. Ir oras ganėtinai palankus – lietus, nevėjuota, bent jau Vilniaus apylinkėse drėgna, naktimis pasirodo rūkas.

Dėkui visiems, paskutiniuosius du šeštadienius kartu ieškojusiems medžių, už kompaniją. Beje, kaip atrodo yamadori paieškos galite pasiskaityti ne tik BonsaiVilnius.lt svetainėje.

Ką gi, baigėsi dar vienas kasmetinių BonsaiVilnius.lt renginių etapas – yamadori paieškos. Vasarą – tradicinės Juodšilių popietės, kuriose galima bus pabandyti pradėti formuoti šį pavasarį surastus naujuosius savo augintinius. Bet iki jų, tenoriu priminti, kad nusimato dar keletas kitų renginių:

Gegužės 18-20 dienomis, prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“, Kaune, organizuojama augalų paroda „Žali horizontai’2012″. Parodoje kviečiami dalyvauti ir bonsų augintojai.

Todėl visus norinčius parodyti savo medelius, maloniai kviečiame registruotis iki balandžio 30 d. elektroniniu paštu [email protected]. Registruojantis prašome nurodyti savo vardą, pavardę, kontaktinio telefono numerį, miestą kuriame gyvente ir pridėti medelių, kuriuos norite eksponuoti parodoje, nuotraukas.

Medelius į parodą reiks atvežti ketvirtadienį, gegužės 17 d., o pasiimti sekmadienį, gegužės 20 d. Visas atvežimo – pasiėmimo detales ir smulkmenas suderinsime su kiekvienu užsiregistravusiu dalyviu individualiai.

Kyla klausimų? Galite kreiptis elektroniniu paštu.

Niekaip net neįsibėgėja moksleiviams skirtas nuotraukų ir rašinių konkursas „Egzotinius vaisius vedantys augalai”. O juk liko tik kiek daugiau nei savaitė iki darbų priėmimo termino pabaigos. Keista, nes atrodytų, kad bent jau citrusinių augalų nėra tiek mažai ant mūsų palangių…

Todėl norėčiau paraginti moksleivius ir studentus drąsiau bei aktyviau dalyvauti šiame konkurse ir pasidalinti savo įspūdžiais bei augintinių nuotraukomis. Daugiau apie konkursą – jam skirtame puslapyje.

Iki kitų susitikimų!

Jogaila Mackevičius

Elės Pranaitytės, Jogailos Mackevičiaus nuotraukos

Sorry, the comment form is closed at this time.