Gru 052018
 

Kas yra „yamadori” turbūt labai aiškinti nereikia – tai japonų sąvoka naudojama apibūdinti medžius parsineštus iš gamtos. Dažniausiai tai seni, suvargę, nulaužyti ar kitaip sužaloti medžiai, iš kurių namuose žmogus gali suformuoti bonsą.

Tokių pradinių ruošinių įvairiuose kraštuose ieškoma skirtingu metu, atsižvelgiant į palankiausią metą jiems iškasti. Tačiau yamadorių galima žvalgytis ištisus metus. Lietuvoje gana tinkamas metas jų ieškoti yra žiema, ypač jei nesenai buvo pasnigę.

Balta sniego danga – puikus fonas, kuriame gerai įžiūrimi medžių kamienai – svarbiausia dalis, į kurią reikia atkreipti dėmesį. Pasižymėjus vietą, medelį galima nesunkiai surasti tinkamu iškasimui metu.

Štai ir vienas atsakymas į klausimą „kur įsigyti bonsą?” – susiraskite jį gamtoje patys. Apribojimų čia gali būti daug. Tai ir saugomos teritorijos, ir privatūs sklypai. Tačiau jei teritorija yra suplanuota iškirtimui, tai paėmę medį prieš tai, jūs suteiksite jam antrą šansą.

Todėl visus norinčius pasitreniruoti ir sužinoti, į ką reikia atkreipti dėmesį, kviečiu gruodžio 15 dieną, šeštadienį 10.00 val pasivaikščioti po būsimus Vilniaus rajono kirtimus ir išbandyti laimę ieškant sau naujo augintinio(-ių). Planuojama pasivaikščiojimo trukmė – 3-4 valandos. Dalyvio mokestis – 10 eur.

Susidomėjusius prašome registruotis elektroniniu paštu [email protected], būtinai nurodant savo kontaktinį telefono numerį.

Tai – pirmas ir paskutinis kolektyvinis pasivaikščiojimas šiais metais, bet tikrai dar ne paskutinis…

Jogaila Mackevičius

 

 

 

 

Sorry, the comment form is closed at this time.