Bal 022022
 

Žinoma, maumedžių vakarėlis kovo pradžioje buvo. Tik kad su pasakojimais apie tokius susibūrimus yra kiek keblu. arba tu užsiimi savo medžiu (ar medžiais), arba daugiau pusės laiko gaišti su fotosesija, arba nufotografuoji belekaip, ir nieko iš to nesimato. Todėl kiek pasvarstęs, nutariau susilaikyti nuo įspūdžių pasakojimo. Vis tiek nieko gero iš to išmokti negalima. Norint mokytis ir tobulėti, reikia dalyvauti, o ne žiūrėti lyg pro rakto skylutę. Niekas dailiojo čiuožimo dar neišmoko, žiūrėdamas varžybas. Tas pats ir su bonsų kultūra.

Bet ne medžių formavimas yra pavasario TOP1, o yamadoriai. Ir startas jiems buvo duotas kovo 27 dieną. Kad taip vėlai, kaltas tradicinis lietuviškas pavasaris. Nors dienos kovo pradžioje pasitaikė labai šiltos ir saulėtas, nebuvo lietaus, ir pašalas neleido normaliai įsmeigt kastuvų į žemę. Bet pagaliau gruntas atitirpo, ir pradžia padaryta. Pirmiausia, apžiūrėjome pasiruoštas pušis. Iki jų kasimo dar yra laiko, bet viską reikia susiplanuoti iš anksto. Per pastaruosius keletą metų pavyko pasiruošti neblogų ruošinių.

Na, ir žinoma, pats kasimo procesas. Paieškos paieškomis, bet yamadorių sezonas prasideda tada, kai iškasamas pirmas medis. Ir nuo tada iki medžiams išsprogstant galioja posakis „Savaitė be yamadorių – bloga savaitė”. Nepražiospkit sezono!

Jogaila Mackevičius

Sorry, the comment form is closed at this time.