Bal 302011
 

Oras šiandien tikrai lepino… Buvo nei šalta, nei karšta, nei vėjuota – tokia gaivi pavasarinė šiluma ir ramuma. Miškas  taip pat nešykštėjo radybų.

Tikėkimės medeliai prigis. O kad paspartinti ir užtikrinti šį procesą, dar kartą primenu, kad pirmosiomis savaitėmis nederėtų jų laikyt saulės atokaitoje, nepamiršti palaistyti (galima ir nupurkšti – aplinkos drėgmė skatina miegančių kamieno pumpurų sprogimą), saugoti nuo skersvėjo.

Jei kas to dar nepadarė, tai vertėtų užtepti visas žaizdas sodo tepalu. O jei padarė, ne pro šal dar kartą patikrinti, ar nebus kur kokia žaizdelė praleista. Ypač ant stambesnių šakų ir kamieno pjūvio vietoje dabar labai greitai ima kauptis augalo „sultys”, kurios nugaruoja – medis praranda vidinę drėgmę. Nedidelis sodo tepalo sluoksnis šiuos nuostolius sumažins beveik visu 100 proc.

Apie tręšimą galima tik pradėti galvoti jau gerokai medžiams sulapojus. „Pradėti galvoti” tai dar nereiškia „pradėti tręšti”. Pirmiems metams maisto medžiagų mūsų pagamintuose substratuose iš esmės neturėtų stigti. Žinoma, apsidrausti ypač dėl mikroelementų niekada nepakenks. Bet tai – jau vasarai įsibėgėjant.

Dar kartą ačiū visiems susirinkusiems. Tikiuosi, tos daugiau nei keturios valandos neprailgo, ir įspūdžių bei naujienų buvo pakankamai.

Nekantriai lauksiu žinių ar nuotraukų apie sprogstančius pumpurus. Ir jei kiltų klausimų ar problemų (net gi menkiausių įtarimų) – visada prašom…

Iki kitų susitikimų!

Jogaila Mackevičius

Sorry, the comment form is closed at this time.