Gru 142021
 

Iki šiol, per daugiau nei dešimtmetį svetainėje nemažai kalbėjome apie tai, kaip bonsam geriau peržiemoti. Bet netikėtai pastebėjau, kad vienas (ir pats geriausias) atvejis liko neaprašytas. Tai paprastas žiemojimas šiltnamyje. Be jokių prikasimų, tiesiog sustatant vazonus ant paprastų šalčiui inertiškesnių pakylų, kokios yra, pavyzdžiui, euro padėklai.

Šiltnamis turėtų stovėti vietoje, apsaugotoje nuo vidudienio saulės. Maniškio pietuose auga senas pušynas. Žiemą saulė nepakyla aukštai, ji slepiasi už medžių, todėl bonsams negresia perkaisti. Jei tokių sąlygų nėra, šiltnamį reiktų dengti matine plėvele.

Tokiomis sąlygomis medžiai būna apsaugoti nuo didžiausio jų žiemos priešo – vėjo. Nereikia pergyventi dėl įšalusios žemės. Ji įšąla visais atvejais.

Jei žiemą laikosi pliusinė temperatūra ir substratai atitirpę, galima medžius laistyti vandeniu, kurio temperatūra apie nulį laipsnių. Jei vis gi spaudžia šaltis, tada neabejotinai vanduo nepadės – bet gelbsti sniegas, kurio reikėtų prikasti kaip galima daugiau. Tik nereikia pamiršti, kad ant medžių berti reikia švarų šviežią sniegą. Jei su kastuvu grybštelėjote nuo kiemo sniego su nuo automobilių ratų nuvarvėjusia druska, kitąmet nesistebėkite, kad jūsų medžiai sunegalavo.

Taigi, išrovę agurkus bei pomidorus, patręšiame šiltnamio žemę, perkasame ir šiek tiek palyginę jos paviršių, ištiesiame agrotekstilę (ar agroplėvelę).

Tada sustatome euro padėklus. Nereikėtų jų sugrūsti į vientisą eilę, verta palikti praėjimus. Niekada nežinai, ką reiks per žiemą patvarkyti.

Susinešam medžius. Apmėtom juos šviežiu sniegu, jei tokio jau yra.

Niekada neskubu nešt medžių, gruodžio pradžia prie tokių žiemų, kokios pasitaiko pastaraisiais metais – pats tas.

Na, o lauke prikastiems yamadoriams visada būtų gerai bent kažkokia minimali užuovėja. Nors čia man labiau patinka natūralios sąlygos – išgyvens tai išgyvens, bet paskui bus mažiau vargo, nei su lepūnėliais.

Tiek žinių. Sveikatos ir žiemiškos ramybės…

Susiję straipsniai:

Jogaila Mackevičius

Sorry, the comment form is closed at this time.